Rozgrywki piłkarskie w Katarze zbliżają się wielkimi krokami, a przeważająca część płci męskiej z ekscytacją odlicza dalsze godziny. W internecie ukazuje się mnóstwo opinii apropo tego, jaka kadra wygra mistrzostwa świata w piłce nożnej, a jaka posiada najmniejsze perspektywy. Nie zabraknie też nagonki względem różnorodnych kopaczy. Czy jedyne w swoim rodzaju historyczne wydarzenie zagwarantuje nam wyraziste odczucia?

Znakomitość igrzysk piłkarskich

Wbrew gigantycznej ilości mistrzostw świata, które do tego momentu zostały zrealizowane, aktualne mistrzostwa świata będą obłędnie zjawiskowe. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, zawody przeniosą się na terenie Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w kraju wierzenia islamskiego. Pora roku kalendarzowego również jest nietypowa, gdyż rywalizacja sportowa wydarzy się w okresie jesieni. Jest to również ostatni mundial, gdzie stawać do zawodów będą zaledwie 32 reprezentacje, gdyż na następnym tego typu zgromadzeniu piłkarskim, liczba ekip piłkarzy podniesiona zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Kąśliwe spostrzeżenia fanów piłki nożnej

Najbliższe piłkarskie zawody są bardziej dyskusyjne od swoich wcześniejszych wersji. Ukazują się opinie, iż wybór obszaru, w którym rozgrywki mają się odbyć, miał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w środowisku piłkarskim widać gołym okiem duże rozkapryszenie. Dookoła mistrzostw na okrągło błąkało się widmo skandali, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, iż w okresie budowania obiektów sportowych i reszty zaplecza, umarła ogromna liczba osób, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie przyhamowało olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego ważnego wydarzenia dla gospodarza, którym jest Katar.

Który zespół wzniesie w górę złoty puchar?

Mimo ogromnej niechęci aniżeli podziwu wobec gospodarza zawodów w piłce nożnej, i tak miliony kibiców angażują się w cały proces, stawiając na przeróżne zespoły do zwycięstwa w turnieju. Najczęściej wybieranymi faworytami do zwycięstwa w turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz