Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, iż futbol to jedna z najbardziej rozpoznawalnych sportowych dyscyplin na całym świecie. Prawie każdego dnia przed ekranami siada bardzo dużo wielbicieli, którzy bardzo chcą śledzić swoich faworytów na murawie. Chociażby z tej przyczyny stworzone zostały różnego typu rozgrywki, które gromadzą najbardziej uzdolnione zespoły w całej Europie. Aktualnie najbardziej elitarnymi rozgrywkami jest Liga Mistrzów. To właśnie tam można oglądać najwybitniejsze ekipy europejskie poprzedniego sezonu. Została stworzona jednak też Europa League, do której grają nieco mniej uzdolnione zespoły. To jednak nie znaczy, iż Liga Europejska jest mało emocji. Rozgrywane w tych rozgrywkach pojedynki bardzo często są naprawdę fascynujące i mamy szansę by oglądać mnóstwo trafień. W pisanym właśnie poście chcemy skupić się na pojedynku [Manchesteru United|United z Manchesteru|drużyny z Manchesteru} z AC Milan. To dwa kluby, które niegdyś święciły sukcesy w Europie, a w tym momencie koncentrują się nad odbudowaniem własnej marki.

Według szerokiej grupy specjalistów to jest jedna z najlepiej zestawionych duetów 1/8 finału zmagań Ligi Europejskiej. Bolesnym minusem tego starcia jest to, iż fani nie mają szansy oglądać go na żywo z trybun. Świetnie to starcie zaczęli piłkarze AC Milan. Ekipa Milanu miała ochotę szybko wykorzystać okazję, iż Manchester kiepsko zaczął ten pojedynek. Milan w trakcie piętnastu minut strzelił do bramki dwa razy. Te gole nie zostały jednak uznane. Dwukrotnie bramki zawodników Milanu były cofane przez sędziego tego meczu. Fani przed odbiornikami nie mieli okazji zobaczyć trafień w premierowej odsłonie. Dużo doznań było natomiast w drugiej połowie. Kolejna połowa dużo korzystniej rozpoczęła się dla Manchesteru United. Kolejny raz swoją niesamowitą predyspozycję przedstawił Bruno Fernandes. Fenomenalnie podał piłkę do Diallo Amada, a on bez większego kłopotu wstrzelił piłkę do bramki AC Milan. Wyglądało na to, iż zawodnicy gospodarzy utrzymają korzystny rezultat do końca pojedynku, jednak Milan zdołał doprowadzić do remisu w końcówce. Wyrównujące trafienie zdobył Simon Kjaer i mecz zakończył się rezultatem 1:1.